13.06.2024
weather
29°
ANASAYFA GÜNDEM Ankara'da ekmek fiyatına 1 TL zam yapıldı, Ekmeğin gramajı 10 gram artırıldı

Ankara'da ekmek fiyatına 1 TL zam yapıldı, Ekmeğin gramajı 10 gram artırıldı

Ankara'da ekmek fiyatlarına yapılan zamla birlikte, 200 gram ekmeğin fiyatı 8 TL olarak belirlendi. Ekmeğin gramajı ise 200 gramdan 210 grama yükseltildi.
yazar
Haktan Aydın
Ankara'da ekmek fiyatına 1 TL zam yapıldı, Ekmeğin gramajı 10 gram artırıldı

Ankara'da ekmek fiyatlarına yapılan zamla birlikte, 200 gram ekmeğin fiyatı 8 TL olarak belirlendi. Ankara Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (ANKESOB) Başkan Vekili Hüseyin Ar'ın liderliğinde gerçekleşen toplantıya, Ankara Ticaret İl Müdürlüğü, Ankara Tarım ve Orman İl Müdürlüğü, Ankara Ticaret Odası ve ANKESOB'a bağlı ilgili odaların temsilcileri katıldı. Toplantıda, 200 gramdan satılan ekmeğin gramajı 210'a çıkarılarak, 8 TL olarak belirlenen yeni fiyat oybirliğiyle kabul edildi.

FIRINCILAR ODASINDAN AÇIKLAMA

Ankara Fırıncılar Odası Başkanı Gürsel Alnıaçık, 1 Ocak itibariyle 210 gram ekmeğin 8 TL'ye satılacağını duyurdu. Ayrıca, ekmek gramajının 200 gramdan 210 grama çıkarıldığını ve un fiyatlarındaki artışın yanı sıra yaş maya fiyatının da yükseldiğini belirtti. Alnıaçık, 50 kilogram unun 500 TL'den 650 TL'ye, 185 TL olan yaş mayanın ise 450 TL'ye çıktığını ifade etti.

1 TL ZAM GELDİ 10 GRAM ARTTIRILDI 

ANKESOB Başkan Vekili Hüseyin Ar, artan girdi maliyetlerinin göz önüne alındığını belirterek, un, maya, elektrik, su, doğalgaz, motorin, işçilik ve kira gibi unsurlardaki artışın ekmek fiyatının maliyetinin altında kaldığını ve bu nedenle yeni bir düzenlemenin zorunlu olduğunu ifade etti. Ar, toplantıda alınan kararla 210 gram ekmeğin 8 TL'den, 315 gram ekmeğin 12 TL'den, 420 gram ekmeğin ise 16 TL'den satılacağını belirten Ekmek Fiyatları Azami Hadlerini Gösterir Ücret Tarifesi'nin oybirliğiyle kabul edildiğini açıkladı. Yeni tarife, 1 Ocak 2024'ten itibaren yürürlüğe girecek.

Yorumlar
* Bu içerik ile ilgili yorum yok, ilk yorumu siz yazın, tartışalım *
Ev sahibi ben oturacağım dedi kiracıyı çıkardı ev başka birine kiralandı: Hak ihlali var mı?

Ev sahibi ben oturacağım dedi kiracıyı çıkardı ev başka birine kiralandı: Hak ihlali var mı?